İngilizce writing nasıl geliştirilir?

Soru

Merhaba, İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim. İngilizce konuşmaya ve İngilizce dinlemeye bayılıyorum. Fakat İngilizce yazma konusunda kötü bir durumdayım. Özellikle İngilizce makale yazımı konusunda çok zorlanıyorum. İngilizce yazı yeteneğimi nasıl geliştirebilirim? Bununla ilgili önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

in progress 0
tugceabat 5 ay 1 Cevap 21 views 0

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba 🙂

    İngilizce makale konusunda başarılı olmak için ilk olarak İngilizce writing bilginizin iyi olması gerekiyor. Ben de bir üniversitede Psikoloji bölümünde okuyorum ve sıklıkla İngilizce paragraf yazma ödevlerimiz oluyor. İngilizce yazı yazma konusunda eksikliğimi gidermek için birkaç yöntem denedim ve faydasını gördüm umarım sizde de işe yarar. 🙂

    Birçok metin yazmak, İngilizce gramer konusunda bilgili olmayı gerektirmektedir. Yalnızca İngilizce makale değil; aynı zamanda İngilizce günlük yazmak için de ilk etapta cümle dizilişlerini öğrenmek, hangi kalıbı nerede ve uygun zamanlarda kullanmak gerekmektedir. Bu konu için de İngilizce gramer bilgisi edinmek gereklidir. Makale İngilizce için kullanılabilecek İngilizce zaman kavramlarını, soru kalıplarını, bağlaçları ve yaygın olarak İngilizce makalelerde kullanılan aktif – pasif cümle ayrımı gibi konuları başlangıçta öğrenerek işe başlayabilirsiniz.

    İngilizce makale yazabilmek için bol bol kelime öğrenmeniz de önemlidir. Bunun için metinler okuyabilir, bilmediğiniz kelimeleri not alabilirsiniz. Alanınıza göre metinler okursanız, yazı İngilizce konusunda kendinizi bir ileri seviyeye taşıyabilirsiniz. 

    Ancak bence İngilizce writing geliştirmek için yapılması gerekenler konusunda en etkili yöntem İngilizce makaleler yazmak. Bunun için İngilizce geliştirmek için makaleler ve İngilizce makaleler sitesi konusunda kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Çeşitli İngilizce makale sitelerine girerek, metinler okuyabilir ve daha sonra siz de kendi makale örneklerinizi yazabilirsiniz. Birkaç İngilizce yazı sitesi belirtmem gerekirse ‘’A Beautiful Mess’’, ‘’Refinery 29’’, ‘’Nomandic Matt’’, ‘’Writer’s Digest’’, ‘’Reddit’’‘’Vice’’ ve ‘’NPR’’ yi önerebilirim. Örnekleri kendinize göre araştırma yaparak çoğaltabilirsiniz. 

Bir yorum bırak.

Gözden Geçir
Gözden Geçir