İngilizce kelime nasıl ezberlenir?

Soru

Merhaba, bu sene YDS’ye hazırlanıyorum fakat İngilizce kelime ezberleme konusunda sıkıntılarım var. İngilizce kelime nasıl ezberlenir veya sınav odaklı yds kelime nasıl ezberlenir? Bu sorularıma cevap verip bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

in progress 0
emelanadolu 2 ay 1 Cevap 17 views 0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba 🙂 

  Ben de tıpkı senin gibiydim ve İngilizce kelime ezberi yaparken cidden çok zorlanıyor, öğrendiğim şeyi aklımda tutamıyor ve ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. Nasıl İngilizce ezberleyebilirim diye birkaç araştırma yaptım ve sonuçları çok faydalı oldu.

  Yds İngilizce kelime nasıl ezberlenir konusunda verebileceğim ilk tavsiye sesli kitap dinlemek. Sesli kitap dinlerken İngilizce öğrenmek, kelime ezberleme teknikleri arasında en etkili olanlardan biridir. Günlük hayatının herhangi bir zamanında sıklıkla müzik dinlediğinizi düşünürsek, İngilizce bir şeyler dinlemek pek de zor olmayacaktır. 

  Aynı zamanda İngilizce kelime ezber programlarına göz atabilir ve orada öğrendiğiniz kelimelerle de yeni cümleler kurmak da bir diğer İngilizce kelime ezber yöntemidir. Bu programlar yardımıyla kelimelerin eş anlamlılarını da öğrendiğinizde kelime haznenize birçok kelime kazandırmanız son derece kolay olmaktadır. Öğrenilen kelimelerin uyumadan önce tekrar edilmesi ise, yapılan bilimsel araştırmalara göre öğrenme sürecini hızlandıran bir diğer yoldur. 

  İngilizce film ve dizi izlemek de nasıl İngilizce kelime ezberlerim sorusuna verilebilecek yanıtlardan biridir. Burada duyduğunuz kelimelerin hem anlamlarını hem söylenişlerini hem de cümle içinde kullanımlarını öğrenebilir, zaman içinde de sınav odaklı kelime ezberleme yeteneğinizi arttırabilirsiniz. 

  Tüm bunlara ek olarak bol bol İngilizce konuşmak ve pratik yapmak her ne kadar sınav için etkisiz görünse de; aslında öğrenilen kelimeleri kalıcı hale getirmek için son derece faydalı bir yöntem. Bu nedenle ben Konuşarak Öğren’i tercih ettim ve hem YDS hem de YÖKDİL’den yüksek puanlar aldım, size de tercih ederim. 🙂

Bir yorum bırak.

Gözden Geçir
Gözden Geçir