Akıcı İngilizce konuşmak ne kadar sürer?

Soru

Selam, akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak için bazı sorularım var. İlk olarak şunu sormak istiyorum. Akıcı bir İngilizceye sahip olmak için neler yapmak gereklidir? İkinci sorum, akıcı İngilizce için kaç kelime bilmek gereklidir ve bu kelimeler nasıl öğrenilir? Üçüncü sorum ise önerdiğiniz yöntemler ile akıcı İngilizce konuşmak ne kadar sürer? Şimdiden destekleriniz için teşekkürler.

in progress 0
borayazici 2 ay 1 Cevap 27 views 0

Cevap ( 1 )

  1. Selam,

    Akıcı İngilizce konuşmak, gerek okuyan gerekse çalışan herkesin en büyük hallerinden biridir. Çünkü akıcı İngilizce konuşan bireyler; çeşitli sınavlarda, akademik hayatlarında ya da iş hayatlarında İngilizce bilmeyenlere göre son derece başarılı olmaktadır. İngilizceyi akıcı konuşmak için yapabileceğiniz birkaç şey mevcut. Ben de birkaç yıl önce tıpkı senin gibiydim ama şu an sorunsuzca İngilizce iletişime girebiliyorum.

    İlk olarak akıcı İngilizce konuşmak için bilinmesi gerekenler konusunda bir araştırma yapılmalıdır. Bu kelimeler, günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimeler olmaktadır. İlk etapta İngilizcede en çok kullanılan 100 kelime gibi yöntemlerle araştırma yapabilirsin. Ancak akıcı İngilizce için kaç kelime sorusunun yanıtı ünlü dilbilimci Peter Howarth’a göre 1500 kelimedir. Öğrenilen yeni kelimelerle cümleler kurmak ve kelime ezberini kalıcı hale getirmek son derece önemlidir. 

    Akıcı İngilizce konuşma teknikleri genel olarak şunlardır: Kelimeler öğrenilirken muhakkak okunuşlarına da bakılmalıdır. Yabancı dizi, film izlenmeli ve burada kelimelerin nasıl kullanıldığına dikkat edilmelidir. İngilizce sevilen  türlerde şarkılar dinlemeli ve dinlerken sözleri de takip edilmelidir. 

    İngilizceyi akıcı konuşmak için benim de denediğim ve önerebileceğim en etkili yöntem ise Konuşarak Öğren sistemi. Bu eğitim metodunda yalnızca yabancı eğitmenlerle seviyenize uygun pratik yapabilir ve bu ders saatlerinin süresini de kendiniz belirleyebilirsiniz.

Bir yorum bırak.

Gözden Geçir
Gözden Geçir